Wizyta w KWK "Wujek"

Utworzono: piątek, 04, październik 2013

4 października 2013 uczniowie klasy IIB zwiedzili Muzeum Izbę Pamięci Kopalni Wujek. Historię kopalni - od jej powstania w 1899 roku aż do najtragiczniejszych momentów - opowiadał jeden z uczestników wydarzeń z grudnia 1981 roku. Była to poruszająca opowieść.
Po zwiedzeniu muzeum, obejrzeniu filmu dokumentalnego i zapaleniu zniczy pod Krzyżem - Pomnikiem gimnazjaliści mieli jeszcze niepowtarzalną okazję, by zobaczyć, jak współcześnie nadzoruje się bezpieczeństwo pracujących na kopalni. Zwiedzili bowiem Dyspozytornię Ruchu i Metanometrii i wysłuchali wielu informacji na ten temat.

 
      

 

Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 im. Roberta Oszka w Katowicach, tel. (32) 254-36-79
© MB 2012

2011 Wizyta w KWK "Wujek".
Joomla Educator 2.5