sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

16 października 2012 r. o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 58 odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia klasy 1”. Całą uroczystość prowadzili uczniowie z klasy 3, którzy przebrani za rycerza, królową i wróżkę - sprawdzali wiedzę naszych pierwszaków, zadając im zabawne i ciekawe pytania, np. prosili o recytację wierszy, śpiewanie piosenek, odgadywanie zagadek czy też pytali o to, jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach.

 

Po zdanym egzaminie oraz złożonych przyrzeczeniach Pani Dyrektor mgr Dorota Rembiasz-Gaborska przystąpiła do pasowania. Każde dziecko odczuło dotknięcie dużego pióra na swoim ramieniu i usłyszało słowa:

Pasuje Cię (imię dziecka) na ucznia”,

a od swojej wychowawczyni otrzymało dyplom, biret na głowę oraz książeczkę SKO. Natomiast po wielkiej uroczystości nasi nowi uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

         Warto jeszcze zaznaczyć, iż tradycją naszej szkoły jest to, że przyjęcie do braci uczniowskiej zawsze odbywa się w obecności najbliższych z rodziny dzieci, którzy uczestniczą w jakże ważnej dla dzieci uroczystości. Sam moment ślubowania i pasowania dla wszystkich dzieci jest zawsze bardzo uroczysty i podniosły. Dlatego pierwszoklasiści z dużym zaangażowaniem uczestniczą w tych uroczystościach, co zapewne pozostaje im na długo w pamięci.
Jednak głównym celem tej uroczystości było przede wszystkim wprowadzenie dzieci do społeczności uczniowskiej, a także wzbudzanie w nich poczucia dumy z tego, że są uczniami naszej szkoły.

klasa 1a – mgr Agnieszka Brzezina
k
lasa 1b – mgr Barbara Gawłowska, mgr Anna Jasińska-Sikora
klasa 1c – mgr Beata Brodowy-Sokołowska

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony